Stát: Nástup na ÚP mezi zaměstnáním

Úřad práce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, k 29.6. jsem dala výpoved v zaměstnání ve zkušební době a nyní jsem bez zaměstnání, ovšem nejdéle v polovině měsíce nastoupím do nové práce. Musím i tak jít na úřad práce? Děkuji

Vážená paní,

pro jistotu je vždy lepší se na chvíli evidovat na ÚP, už z důvodu výpočtu důchodu. Doba evidence na ÚP se následně započítává jako byste v této době byla zaměstnána a každý den se hodí. Jestliže se na ÚP opravdu nechcete registrovat, obraťte se na pobočku České správy sociálního zabezpečení, kde Vám řeknou, zda bude těchto pár dní třeba doplatit. Obecně se zdravotní a sociální hradí na začátku měsíce, kdy zaměstnaná nebudete, je však možné, že za Vás zaměstnavatel zdravotní a sociální následně zaplatí při nástupu do zaměstnání.

S pozdravem Vaše nároky.cz

Zpět do Stát