Pracovněprávní nároky: Návrat do práce po mateřské dovolené

Mateřská

Dobrý den mám dotaz.V říjnu mi končí MD a plánuji se vrátit do svého původního zaměstnání kde mám pracovní poměr na dobu neurčitou.Je povinnost firmy nabídnout mi zkrácený úvazek?A pokud dostanu výpověď mám nárok na odstupné?děkuji

Dobrý den,

v případě, že se vrátíte do práce po MD, zaměstnavatel pro Vás musí mít stejnou práci jako před odchodem na mateřskou dovolenou tedy práci na plný pracovní úvazek. Propustit vás po návratu může jedině z důvodu změny organizační struktury a v tom případě byste nárok na odstupné měla.

S pozdravem,