Pracovněprávní nároky: Návrat po rodičovské dovolené

Rodičovská Dovolená

Dobrý den, mám dotaz ohledně dovolené. 1.10.2017 jsem se vrátila po rodičovské dovolené do práce, původní dovolenou jsem celou vyčerpala po mateřské dovolené před nástupem na RD. Na kolik dní dovolené mi vznikne nyní nárok? Děkuji

Dobrý den,

jestliže jste v tomto kalendářním roce již veškerou dovolenou vyčerpala, pak nyní nemáte nárok na žádnou dovolenou, ten Vám vznikne až za rok 2018, pokud v něm odpracujete alespoň 60 dnů.

Mateřská a rodičovská dovolená nejsou totéž co klasická dovolená, protože mateřská a rodičovská dovolená se pro účely klasické dovolené považují za výkon práce.