Pracovněprávní nároky: Návštěva u lékaře v pracovní době

Pracovní doba

Dobrý den, pracuji jako uklízečka v MŠ na 6.5 hodiny. Moje pracovní doba je od 8,30hod - 15,00 hod, mám nárok v pracovní době na lékaře? Děkuji za odpověď, Havlíčková.

Dobrý den,
pokud k lékaři v pracovní době půjdete, máte nárok na placené volno, ale pouze na nezbytně nutnou dobu. Návštěvu lékaře byste měli zaměstnavatelovi předem oznámit a zdůvodnit, proč ho nemůžete navštívit mimo pracovní dobu. Pokud bude návštěva lékaře akutní a nepředvídatelná, oznamovat nemusíte předem, ale co nejdřív po vyšetření.