Stát: Navýšení insolvenční částky

Insolvence

Dobrý den.Mám dotaz.Přítel má schválenou insolvenci na částku 9300kč.Nyni dostal nabídku práce v Německu.Podle ins.správce by se mu částka na zaplacení výrazně navýšila.Třeba kdyby měl výplatu 50 000kč tak by se mu sráżelo třeba 30 000kč.Je tomu tak,když má stanovenou částku při které zaplatí za 5let více než 30%???Má dvě vyživovací povinnosti.Předem děkuji za odpověď Křenková

Vážená paní Křenková

ano, dle insolvenčního zákona se oddlužení povolí, pokud nezajištění věřitelé mohou získat alespoň 30% z dluhu. Při vyšším výdělku se během 5 leté lhůty strhává poměrná část výdělku. Činí se tak proto, aby bylo zaplaceno co možná nejvíce z nároku věřitelů.

S pozdravem, Vaše nároky

Zpět do Stát