Pracovněprávní nároky: Navýšení renty

Nárok na rentu

Zdravím chci se zeptat na rentu když mam vypočtenou rentu a má mi byt vyplacena až do 65 tak by mě zajímalo jestli a na jakem principu se navyšuje tato častka

Dobrý den,

bohužel z Vašeho popisu nevím, jakou rentu máte na mysli. Nejspíše se jedná o náhradu za ztrátu na výdělku v souvislosti s nemocí/úrazem z povolání. Ta Vám náleží ve výši rozdílu mezi průměrným výdělkem před vznikem škody a výdělkem dosahovaným po pracovním úrazu nebo po zjištění nemoci z povolání.