Pracovněprávní nároky: Nečekaná okamžitá výpověď

Ukončení pracovního poměru

Dobry vecer,dnes jsem mela od18.hod nastoupit dvanacti hodinovou smenu ale cekala me okamzita vypoved,s kterou nesouhlasim,zadny papir jsem nepodepsala,jak mam postupovat?Smlouvu jsem mela na dobu urcitou do 30.6.2017,dekuji

Dobrý den,

neuvádíte žádný konkrétní důvod, pro který s vámi měl být okamžitě rozvázán pracovní poměr. Nicméně obecně může zaměstnavatel okamžitě ukončit pracovní poměr jen tehdy, pokud byl zaměstnanec odsouzen pro úmyslný trestný čin nebo pokud porušil zákonné povinnosti vztahující se k jím vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem. Důvod, pro který je pracovní poměr okamžitě rušen, musí být uveden v písemném ukončení PP, které vám zaměstnavatel předložil.

Pokud jste zaměstnavateli ihned písemně sdělila, že trváte na tom, aby vás nadále zaměstnával, tak váš pracovní poměr stále trvá a máte nárok na náhradu ušlé mzdy. Pokud jste mu to neoznámila, tak platí, že váš PP skončil dohodou ke dni, kdy vám bylo oznámeno okamžité skončení, ale máte nárok na náhradu mzdy po dobu, kdy by trvala řádná výpovědní doba.

Pokud byste měla zájem o konkrétní posouzení vaší situace, můžete nahrát podklady ke svému případu prostřednictvím našich webových stránek.

S pozdravem

Vašenároky.cz