Bydlení: Nedodané vyúčtování a kauce

Kauce

Dobrý den,ukončily jsme najem 1.6.2017 a doted nemame vyuctovabi za 2016 a kauci jelikož cekame na vyuctovani za rok 2017 Je mozne drzet rok kauci?dekuji

Dobrý den,

Vyúčtování je pronajímatel povinen doručit příjemci služeb nejpozději do 4 měsíců od skončení zúčtovacího období. Při skončení nájmu pak pronajímatel vrátí jistotu nájemci; započte si přitom, co mu nájemce případně z nájmu dluží. Lhůta pro vrácení jistoty není taxativně vymezena, ovšem dle judikatury by tak měl pronajímatel učinit nejpozději do 1 měsíce od skončení nájmu. V případě, že takto neučinil, je třeba ho o vyúčtování a jistotu urgovat.

S pozdravem, Vaše nároky

Zpět do Bydlení