Reklamace/e-shopy: Nedodání koupeného automobilu

Reklamace automobilu

Dobrý den, před měsícem jsem složil zálohu na automobil a obdržel příjmový doklad od člověka, který mi má automobil dodat do měsíce. Domluvili jsme se na požadavcích ohledně auta, ale zjišťuji, že mě tento dodavatel tahá za nos. Co slíbí, několikrát nedodržel a s nejvyšší pravděpodobností lže. Nejraději bych, aby mi zálohu vrátil. Za dva dny to bude již měsíc, tzn. že vyprší doba, kdy mi má automobil dodat. Požádal jsem ho o vrácení zálohy, že s jeho jednáním nejsem spokojený. Nejsem si jist, zda mi peníze vrátí a zda celou částku. Jak bych měl v této situaci postupovat? Děkuji moc. S pozdravem Daniel Hrubý

Dobrý den,

jestliže nedojde k předání automobilu do jednoho měsíce a tato lhůta byla předem ujednaná, doporučujeme Vám druhé straně výslovně poskytnout přiměřenou lhůtu ke splnění své povinnosti, jestliže ani v této lhůtě nedojde k předání automobilu, můžete od smlouvy odstoupit a požadovat po druhé straně vrácení poskytnuté zálohy.