Reklamace/e-shopy: Nedodržení sedmileté záruky

Neuznaná reklamace

Koupili jsme vodní čerpadlo v M.... záruka byla 7let a čerpadlo se po 2letech a 7měsících ve studni pokazilo neprodleně po zjištění jsme jej odpojili a dali do servisu v M...., kde nám písemně odpověděli ,že neuznávaji vadu z jejich strany a že byl naleptán plášť čerpadla což nechápu jak ve studni s vodou kde bylo ponořeno ve vodě kterou zaléváme zahradu by se vzalo něco tak agresivního.Radi bychom věděli jak postupovat dále ,když s vyjádřením ze strany prodejce nesouhlasíme.Nechápeme proč dávají 7 letou záruku ,když čerpadlo vydrží stejně jen zhruba 3 roky.

obrý den,

jestliže prodávající Vaši reklamaci neuznal, můžete se obrátit na soudního znalce, který čerpadlo prohlédne a případě vyhotoví znalecký posudek. Poté čerpadlo znovu reklamujete. Pokud doložíte znalecký posudek, jež bude znít ve Váš prospěch, měl by prodávající reklamaci uznat a taktéž Vám uhradit náklady, které jste za znalecký posudek vynaložil.. Jestliže tak neučiní, bylo by nutné věc řešit soudní cestou.