Reklamace/e-shopy: Nedodržení smlouvy o dílo

Nedodržení smlouvy o dílo

Dobrý den, dne 28.10.2015 jsem na internetu objednal malíře, aby mi zrekonstruoval pokoj a napsali jsme "smlouva o dílo". Byli jsme domluvení, dne 29.10.2015 začne vykonat práce a do 2-3 dnu to dodělají..ale udělali jen půlka práci a do dnešek nepřišli to dodělat, psal jsem SMS a volal jsem ale marně potom jsem žádal zhotovitele o vrácení půlka částky ze smlouvy, protože si myslím, že se jedná o porušení smlouvy. Pan zhotovitel souhlasil s tím že mi vrátí peníze, ale furt to odkládal a vymlouval se vždy na něco..chtěl bych tenhle problém vyřešilo co nejrychleji abych mohl objednat někoho jiného na dokončení pokoji, nechal jsem pokoj tak v jakém stavu je teď(v poloviční stavu rekonstrukci), abych mě jako důkaz, že není dodělaný.Mám i celou SMS konverzaci.Prosím Vás o radu, jak bych měl postupovat aby mi pan zhotovitel vrátil peníze.Děkuji Vám moc předem za odpověď.

Dobrý den,

ve vašem případě doporučuji písemné odstoupení od smlouvy. V takovém případě jsou si strany povinny vrátit, co plnily. Jelikož zde došlo k provedení určité části prací, bude vhodné požadovat zpět vrácení ceny za neprovedenou část díla. Pokud Vám zhotovitel poměrnou část ceny přesto neuhradí, bude nutné obrátit se se svým nárokem na soud.