Pracovněprávní nároky: Nedodržení výpovědní lhůty

Výpovědní lhůta

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda mi může hrozit nějaký postih od zaměstnavatele pokud přestanu chodit do prace dřive než mi skonči 2 mesíčni výpovědni lhůta.Nechtěl mi umožnit odejít dohodou a můj nový zaměstnavatel na mě 2 měsíce čekat nechce a nerada bych o to nové misto přišla. Děkuji za odpověd Peterková

Vážená paní Peterková,

v případě, že máte dvou měsíční výpovědní lhůtu, je tato spíše pro zaměstnance k nalezení nové práce, ovšem i pro zaměstnavatele k nalezení náhrady za zaměstnance. Pokud do práce nenastoupíte a nemáte relevantní důvod absence, hrozí Vám postih za hrubé porušení kázně, popř. až žaloba od zaměstnavatele za ušlý zisk.

S pozdravem,

Vaše nároky