Ostatní: Nedodržení závazků

Ostatní

Dobrý den, mám problém se společností ...-úřední nástěnka.Nabídli mě po telefonu zasílání veřejných zakázek za 12000 kč na dva roky .po zaplacení poloviny faktury mě operátorka řekla, že mě služba začne okamžitě fungovat,ovšem nestalo se tak.Za celý měsíc mě nepřišel jeden jediný email s nějakou nabídkou a to ani spoustě dalším lidem ,což jsem se dočetla nakonec na internetu. Je to podvodná firma ,která tahá z lidí jen peníze a nic jim neposkytuje.i přes to že mě nic neposílají ,ctějí zaplatit další polovinu peněz .Už to teď předali i vymáhací společnosti ......... ,která mě neustále posílá upomínky ,a tvrdí,že moje služba u nich je plně funkční.myslím že není na místě ,abych jim za nic něco platila .Budu ráda ,když mě poradíte ,co mám te´d udělat???

Dobrý den,

v souladu s právní úpravou v občanském zákoníku je opravdu možné uzavřít smlouvu i během telefonického rozhovoru. Předpokládám, že jste smlouvu uzavřela v rámci své podnikatelské činnosti. Občanský zákoník zde bohužel neposkytuje podnikatelům stejnou ochranu jako spotřebitelům, jimž umožňuje ve lhůtě 14 dnů od takto uzavřené smlouvy odstoupit, a to bez jakékoliv sankce. Aby po Vás společnost ... mohla vymáhat zaplacení dlužné částky v rámci exekučního řízení, musela by nejprve prokázat vznik závazku – tedy doložit nahrávku Vašeho telefonického rozhovoru, ze kterého bude zřejmé, kdo, komu, co a za jakou částku nabídl. Bude poté na soudu, jak případ zhodnotí a zda bude považovat takto ústně sjednanou smlouvu za platnou. V rámci soudního řízení můžete také vždy poukázat na skutečnost, že společnost ... jednala v rozporu s dobrými mravy, neboť přislíbila plnění, které neposkytuje, a přitom chce od Vás další úhradu. Je možné, že soud to pojme jako podstatné porušení smlouvy ze strany společnosti ... Rozhodně bych u soudu argumentoval tím, že za první platbu nebyla dodána žádná služba, tudíž není důvod hradit další fakturu.

Pokud nechcete čekat na soudní spor. Doporučuji odstoupit od smlouvy pro neplnění ze strany společnosti., dále bych i zvážil koordinovaný postup s dalšími poškozenými a podání trestního oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu.

Zpět do Ostatní