Reklamace/e-shopy: Nedokončená rekonstrukce střechy

Nedodržení smlouvy o dílo

Dobrý den, máme s partnerkou uzavřenou smlouvu na rekonstrukci střechy. Vzhledem k tomu, že firma velkou část finanční sumy, určené na stavbu, zdefraudovala, je střecha hotova napůl(bez krytiny). Chceme se zeptat, zda nepochybíme, když firmě vypovíme smlouvu, peníze budeme vymáhat soudně, abychom mohli zakázku dát jiné firmě, která by stavbu dokončila.

Vážený pane,

je třeba posoudit znění smlouvy, kterou jste s firmou uzavřeli. Pokud v ní byla sjednána doba plnění a tato již uplynula a vy jste firmu kontaktoval stran nutnosti neprodleně splnit závazek, pak máte právo od smlouvy odstoupit s tím, že můžete požadovat buď navrácení prostředků vynaložených neúčelně (tzn. takových, za které nebyla provedena odpovídající práce) plus prostředky nutné k dokončení díla.