Pojišťovny: Nedostatečné pojistné plnění

Krácení pojistného plnění

Dobrý den, syn -13 let měl 9.12.2018 úraz - komunutivní intraartikulární zlomeninu pravého lokte, byl operován a následně hospitalizován v opakovaně v nemocnici. Jeho léčba stále trvá, byl 2 x na extrakci kovového materiálu a 1 další ho ještě čeká. Jeho pojistka zahrnuje odškodnění za hospitalizaci, kterou jsme po jejím ukončení dle pravidel pojiš´tovny zaslaly. Následně nám byla vyplacena částka za odškodnění , přičemž jeho léčba stále trvá , syn dochází i na aktivní rehabilitaci. Proti uznané výši pojistného plnění jsme se odvolali - zejména nerozumíme tomu, jak mohla být částka vyplacena , neboť léčba pokračuje a rozhodně není ošetřujícím lékařem ukončena. Pojišťovna nám však odvolání zamítla. Jak máme dále postupovat ? Po ukončení léčby budeme uplatňovat trvalé následky.

Dobrý den,

odškodnění ve škole se řídí ustanoveními zákoníku práce (viz § 391 zákoníku práce), takže se to bere de facto jako pracovní úraz při závislé činnosti. Obecně není problém, že Vám pojišťovna vyplatí pojistné před ukončením léčby – je to častá praxe, vycházejí ze standardizovaných případů a standardizovaných částek. Pokud Vám však odmítají uznat vyšší náklady, můžete Váš případ zadat k nám a podíváme se na to detailněji.