Ostatní: Nedostatečný příjem ke splácení dluhu

Dluh

Dobrý den, dostal jsem se do tíživé situace. K 30.4. 2017 jsem skončil pracovní poměr u zaměstnavetele s finančním závazkem : 200 000,-Kč. S níma jsem podepsal Uznání dluhu se splátkovým kalendářem po 7000,-Kč, počínaje k 20.6. 2017 1.splátku po mě chtějí. Vzhledem k tomu ,že jsem od 2.května nezaměstnaný a byl jsem dnes i na Úřadě práce, nebudu mít dostatek peněz,abych tento závazek jim splácel ! Co s tím? Mohu splácet třeba po 1000,-kč měsíčně? Děkuji za pomoc. S pozdravem p.Petráněk

Vážený pane Petráňku,

v případě dluhu je třeba se domluvit s věřitelem na splátkovém kalendáři. Pokud by věřitel trval na výši splátek neúměrně vysokých Vašemu příjmu, bylo by teoreticky možné se bránit soudně, v takových případech však není jistý úspěch. Ideální by bylo se domluvit s věřitelem na novém splátkovém kalendáři.

S pozdravem,

Vaše nároky

Zpět do Ostatní