Pracovněprávní nároky: Nehoda na služební cestě

Bolestné Dopravní nehody

Dobrý den, na začátku září jsem vyrazila na služební cestu a měla jsem autonehodu, při které jsem byla zraněná. Jela jsem jako spolujezdec. Zaměstnavatel to uznal jako pracovní úraz. Úraz je hlášený jak u zaměstnavatele, tak u pojišťovny viníka nehody. Mám nárok na vyplacení bolestného (náhrady škody na zdraví) z pojistky viníka nehody (z jeho povinného ručení) a zaměstnavatele (čili 2x), nebo je možné bolestné dostat pouze jednou? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

jelikož byla Vaše škoda na zdraví uznána jako pracovní úraz, pak máte nárok na bolestné pouze od zaměstnavatele. Zaměstnavatel pak bude požadovat tuto částku po viníkovi nehody. Nemůžete ovšem požadovat stejnou náhradu dvakrát.