Pracovněprávní nároky: Nemám příplatky za soboty, neděle a svátky

Příplatky Pracovní smlouva

dobrý den dělám pod agentůrou a mam jak pracovní smlouvu, tak dohodu, je to normalní praxe ????Bbylo mi řečeno že nemám narok na příplatky za so, ne a svatky. i když dělam 12 hodinové směny v turnusech den den , noc noc a 4 dny volna.

Dobrý den,

zaměstnanec a zaměstnavatel mohou mít mezi sebou uzavřenou jak pracovní smlouvu tak i některou z dohod konaných mimo pracovní poměr současně. Zaměstnanec na druhou stranu, nemůže podle smlouvy i dohody vykonávat stejný druh práce.

Každý pracovní poměr se pak posuzuje samostatně. Pokud vykonáváte druh práce, který máte uveden v dohodě, nesmí být rozsah práce větší než 300 hodin v kalendářním roce. Odměna za práci v sobotu, neděli nebo svátky Vám nevzniká, není-li ve Vaší dohodě stanoveno jinak. Zkrátka se to jenom odčítá z těch 300 hodin.