Pracovněprávní nároky: Nemoc v důsledku přetížení v práci

Nemocenská

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak mám postupovat. Pracuji na ubytovně, kde je pracovní náplň úklid a přeblékání postelí. Práci jsme měly s další pracovnicí rozdělenou na 2 poschodí a 1 poschodí a přízemí. Po 2 a půl letech mě vedoucí z provozující firmy řekla, že bych měla dělar jiné poschodí než jsem dělala. A stanovila 2. a 3. pochodí, kde je nejvíce převlékání a více práce. Já jsem byla několik měsíců přetížená, tak, že nyní od 17.1.2017 marodím, mám ukrutné bolesti v zádech a čekám na výsledky vyšetření. Do práce se vrátit nemůžu a asi ani nebude moci. Nyní mě končí koncem dubna smlouva.Prosím o sdělení co mám podniknout. Hezký den Wodrážková J. Žatec

Dobrý den,

smlouva na dobu určitou skončí dnem, který je uveden ve smlouvě. Pracovní neschopnost nemá vliv na konec smlouvy na dobu určitou. Navštivte poskytovatele pracovněprávních lékařských služeb, popište poskytovateli svůj problém a je možné, že Vám bude uznána nemoc z povolání. Pak byste měla nárok na tzv. rentu.