Pracovněprávní nároky: Nemoc z páteře jako nemoc z povolání

Nemoc z povolání

dobry den, zajimalo by me, zda onemocneni patere l4-l5 je mozno uplatnit jako nemoc z povolani, prac. pomer ukoncen po 11 letech ze zdravotnich duvodu-vseobecne onemocneni ,pokud ano, jak postupovat,dekuji

Dobrý den,

Seznam nemocí z povolání naleznete v Nařízení vlády, kterým se stanoví seznam nemocí z povolání. Onemocnění páteře zde prozatím zařazeno není. V minulosti se hovořilo o jeho rozšíření, kam by měla být zařazena i nemoci bederní páteře. Zda se tak opravdu stane, zatím jasné není..

S pozdravem a přáním hezkého dne