Pracovněprávní nároky: Nemoc z povolání a doba určitá

Nemoc z povolání

Dobry den, byla mi uznana nemoc z povolani : alergycky ekzem na epoxialni pryskyrice a stredne tezke astma. Chtel bych se tedy zeptat na to zda mam narok na 12ti mesicni prumerny plat.I KDYZ JSEM MEL SMLOUVU NA DOBU URCITOU.V zakoniku prace jsem se nikde nedocetl,o tom zda musi byt smlouva na dobu urcitou nebo neurcitou. Dekuji za odpoved s pranim hezkeho dne P.Rudol

Dobrý den,

děkujeme moc za dotaz. V zákoně se skutečně nepíše, zda se toto odškodnění vztahuje skutečně na smlouvu na dobu určitou nebo neurčitou. Zda tedy máte nárok na 12ti měsíční odstupné záleží na Vaši konkrétní situaci. Rádi se na Váš případ podíváme podrobněji. Pokud budete mít zájem, zadejte prosím případ na našich webových stránkách ZDE. Budeme se těšit na spolupráci.