Pracovněprávní nároky: Nemoc z povolání a renta

Nemoc z povolání

Dobrý den, mám dotaz v případě, že mi byla uznána nemoc z povolání. Mám nárok na rentu, když jsem měla pracovní smlouvu na dobu určitou, kterou mi zaměstnavatel po dobu pěti let stále prodlužoval? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

i v případě pracovního poměru sjednaného na dobu určitou mají zaměstnanci, u kterých byla zjištěna nemoc z povolání, nárok na náhradu za ztrátu na výdělku - ovšem jen do doby, kdy měl tento pracovněprávní poměr skončit. Zákoník práce však dodává, že i po uplynutí této doby přísluší zaměstnanci náhrada, jestliže je možné podle okolností předpokládat, že by byl zaměstnán i nadále.

Jestliže Vám tedy byl pracovní poměr opakovaně prodlužován, můžeme předpokládat, že by pracovněprávní vztah pokračoval.V tom případě by Vám náležela náhrada za ztrátu na výdělku i po uplynutí doby, na kterou byl sjednán pracovní poměr.