Pracovněprávní nároky: Nemoc z povolání a ukončení dohodou

Nemoc z povolání

Mám po operaci hlavního kloubů u palce na levé ruce.stále se řeší nemoc z povolání.neschopnost mi byla ukončena a zaměstnavatel neměl pro mne práci jelikož mám kvůli tomu omezení.zaměstnavatel mi odmítl dát výpověď ze zdravotních důvodů jelikož se brání ze není jistě zdá jsem si ten kloub zničila za 6let s práci s vrtackou.musela jsem podepsat výpověď dohodou. Pokud vyhraji nemoc z povolání jaké mám nároky.děkuji za odpověď

Dobrý den,
při onemocnění nemocí z povolání je zaměstnavatel povinen převést zaměstnance na jinou práci, kterou může vykonávat. Zároveň mu i po přeřazení odpovídá za škodu vzniklou nemocí z povolání. Zaměstnanci tak od zaměstnavatele náleží náhrada za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti, bolestné a náhrada za snížení pracovního uplatnění, účelně vynaložené náklady spojené s léčením a věcnou škodu.
Bohužel ve Vašem případě již nemáte nárok na odstupné ve výši dvanáctinásobku průměrné mzdy, neboť jste podepsala se zaměstnavatelem dohodu o skončení pracovního poměru.