Pracovněprávní nároky: Nemoc z povolání a změna pozice

Nemoc z povolání

Dobrý den,chtěla bych se zeptat.Mám přiznanou nemoc z povolání a byla jsem zaměstnavatelem přeřazena na jinou práci na zkrácený úvazek,tj. 20 hodin týdně,Jaká z toho pro mne vyplývá minimální měsíční mzda.Má to být polovina z 12 200,- či jinak.Děkuji .Bílá I.

Dobrý den,

zaměstnavatel by vám měl rozdíl doplatit do částky, kterou jste vydělávala dřív, i v rozsahu hodin v době, kterou jste měla předtím.

Pokud jste před nemocí měla 20hodinový úvazek, doplatí pouze rozdíl pokud by byl ve mzdě na nové pozici. Pokud však máte nyní úvazek 20hodinový z 40hodinového například, musí Vám zaměstnavatel doplatit celý rozdíl.

Pokud nesouhlasí, neváhejte si zadat případ našim právníkům k posouzení.