Pracovněprávní nároky: Nemoc z povolání a ztráta na výdělku

Nemoc z povolání

Dobrý den, v lednu mi byla uznaná N.P, zaměstnavatel mi dal náhradní práci, mzda před vznikem byla 23.000 čistého a nyní jsem brala 9.200, tak se chci zeptat, jestli na doplatek mzdy musím čekat až na pojištovnu, nebo to doplatí zaměstnavatel a pak si to vynkasuje od pojištovny. Už 3 měsíce se nic neděje. děkuji Petra

Dobrý den, náhradu za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti ve smyslu § 271b zákoníku práce vyplácí obvykle pojišťovna zaměstnavatele, neboť ten je pro takové případy pojištěn. Ovšem Vy se s problémem obraťte přímo na Vašeho zaměstnavatele. Doporučuji Vám tak učinit písemně, pokud nebude reagovat v přiměřené době, můžete zadat případ na Vaše Nároky.cz. https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad