Pracovněprávní nároky: Nemoc z povolání, jak správně postupovat

Nemoc z povolání

Pracuji ve fabrice,kde se svařuje,dostala jsem tam astma,nemohu dýchat,poslali mě na nemoc z povolání,už marodím 9 měsíců,byla jsem na na vyšetření a ještě mám jet do Prahy na vyšetření,ale moje obvodní doktorka mě chce poslat do práce,nebo změnit jinou práci.Chci se zeptat co mám dělat.Předem děkuji

Dobrý den,

určitě byste měla podstoupit vyšetření na klinice pracovního lékařství. Pokud Vám bude nemoc z povolání potvrzena, musí Vás zaměstnavatel buď přeřadit na vhodnou práci + dorovnat mzdu nebo s Vámi ukončit pracovní poměru s tím, že Vám náleží až 12ti měsíční odstupné. Více o nemoci z povolání se dočtete v naše článku zde https://www.vasenaroky.cz/tipy-a-rady/nemoc-z-povolani

Pokud by Vám zaměstnavatel nemoc z povolání odmítal proplatit, určitě se na nás obraťte.

S pozdrave Vaše nároky.cz