Pracovněprávní nároky: Nemoc z povolání na kontaktní ekzém

Nemoc z povolání

Dobry den.Loni mi uznali nemoc z povolani na kontaktni ekzem.Bohuzel se stale lecim dle rad odborneho kozniho lekare kotrikoidy,ale bezvysledne.Problem je v tom,ze mi kozni lekarka napsala ekzen nejasne priciny,pri kontrole ji zastupovala kolegyne,ta napsala 2.diagnozu-kontaktni ekzem,ale z nezname priciny.Vzhledem k tomu,ze se chci vylecit,potrebuji vedet spravnou diagnozu.Proto jsem se ,,domohla"odborne lekarky,ktera je pro nas kraj jedina,ktera ma na stsrosti profesni dermatozy a me tedy pred rokem delala epimutanni resty a stanovila diagnozu-kontaktni ekzem z pracovniho prostredi.A mela jsem sok!!!Rekla mi,ze to nemuze byt z kont.ekzemu,ale ze se jedna o atoicky ekzem.A ted po roce vlastne anulovala svou diagnozu,kterou stanovila pred rokem a na jejimz zaklade mi uznali nemoc z povolani.Napsala...atopicky ekzem zhorseny kontaktnim ekzemem.Nikdy hsem atopicky ekzem nemela a uz vubec ne loni ated po roce mi zmeni diagnozu???!!!Samozrejme jsem to konzultovala s odborniky z jineho kraje a potvrdili mi,ze mam pravdu.Jak se ale branit?Muzu napsat stiznost jejimu nadrizenemu,ale vite,jak to chodi....Prosim vas timto o pomoc v mem pripade.To nejdulezitejsi je,ze mam poskozenou kuzi nasledkem nemoci z povolani,nebot jsem byla dlohou dobu v kontaktu s chemickou latkou,nez se prislo na to,co mi ekzem zpusobuje.Tenhle problem se leci roky,nekdy az do konce zivota.Mam ho i presne na stejnych mistech,stejne velikosti i tvaru.Take mam vse vyfoceno a ani nejvetsi primitiv by nemohl rict,ze se mi ekzem,ktery se doted nevylecil,zmenil za ,,noc"na atopicky(coz by me samozrejme zbavovalo naroku na bolestne a lecebne vylohy). Budu velmi rada,kdyz se mi ozvete co nejdriv. 8.2.jdu k posudkove lekarce. Mockrat dekuji.

Dobrý den,

vzhledem k Vámi výše popsané situaci bychom doporučili počkat na výsledek posudku poskytovatele pracovněprávních služeb, který buď uzná, nebo neuzná Vaši nemoc z povolání. Pokud bude výsledek posudku ve Váš neprospěch, je zde možnost podat návrh na přezkoumání posudku. Ten se podává do 10 dnů ode dne předání a podává se poskytovateli pracovněprávních služeb, který posudek vydal. Pokud poskytovatel tomuto návrhu vyhoví v plném rozsahu, lékařský posudek bude zrušen a bude vydán nový. Pokud však návrhu nebude vyhověno, je postoupen do 30 pracovních dnů od jeho doručení spis včetně veškeré dokumentace na přezkoumání příslušnému správnímu orgánu. Krajní možností je pak nechat vypracovat znalecký posudek nezávislým lékařem, který by popřípadě potvrdil Vámi tvrzené skutečnosti, tedy to, že Váš ekzém není atopický, nýbrž kontaktní způsobený chemickou látkou, se kterou jste přicházela do styku v zaměstnání a tudíž se jedná o nemoc z povolání a záležitost řešit soudní cestou.