Pracovněprávní nároky: Nemoc z povolání, zaměstnavatel se odvolal

Nemoc z povolání

Dobry den, mam dotaz: byla mi uznana NzP, ale zamestnavatel vyuzil moznosti se do 10 dnu odvolat. Nyni jsem v PN, ale co bude nasledovat, pokud mi PN skonci a ja budu muset nastoupit do prace v dobe, kdy bude ma NzP jeste v odvolavacim procesu? Muze me zamestnavatel propusti nebo musi cekat, az tento odvolavaci proces bude ukoncen? Jak mam postupovat,? Dekuji za odpoved

Dobrý den,

důležité je, abyste v této chvíli především nepodepisoval dohodu o ukončení pracovního poměru. V době, kdy jste v pracovní neschopnosti, Vás současně zaměstnavatel propustit nemůže. Jakmile opět nastoupíte do práce, zaměstnavatel by správně měl počkat, až bude odvolací proces ukončen, praxe však bývá různá. Pokud byste však snad dostal výpověď, stále je možné u soudu žalovat na neplatnost výpovědi.