Pracovněprávní nároky: Nemocenská a bolestné při pracovním úrazu

Pracovní úraz

Dobry den,dnes se mi v parci pri narizenem myti oken stal uraz pri schazeni z okna.V praci je pouze sekretarka,ktera nevi,co delat.Nahlasila jsem ji cas,jak se mi to stalo,a pry bude svedek.Pro jistotu jsem vse nahlasila i panu skolnikovi.Ode dneska mam neschopenku...Jak je to s nemocenskou a bolestnym?Dekuji,A.Brozova

Vážená pí. Brožová

Zaměstnavatel odpovědný za pracovní úraz je povinen uhradit veškerou ztrátu na výdělku, která zaměstnanci vznikla v příčinné souvislosti s pracovním úrazem, včetně ztráty na výdělku, jež vznikla u příjmů od jiného zaměstnavatele. Výpočet se provádí takto: Ztráta na výdělku po dobu pracovní neschopnosti = průměrný hrubý výdělek v rozhodném období (Poslední ukončené kalendářní čtvrtletí nebo předchozí kalendářní rok, podle toho, co je pro zaměstnance výhodnější) – nemocenská. Stran bolestného je třeba požádat ošetřujícího lékaře, aby Vám vystavil dokument s výpočtem bodů pro bolestné. Veškeré tyto nároky jsme schopni za Vás vyzískat, pokud Vám zaměstnavatel nebude tyto nároky ochoten vyplatit.