Pracovněprávní nároky: Nemocenská a dovolená ve výpovědní době

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, k 30. 9. 2016 byla podána výpověď ze strany zaměstnance s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Prodlužuje se výpovědní lhůta o dobu případné pracovní neschopnosti? A může zaměstnavatel nepovolit výběr zbylé dovolené ve výpovědní lhůtě? Děkuji

Dobrý den,

Pracovní neschopnost výpovědní dobu neprodlužuje. Je-li zaměstnance ve výpovědní době na nemocenské, bude pracovní poměr ukončen ve stanoveném termíni, protože výpovědní doba i přes trvání nemocenské pokračuje.

Zda bude zbylá dovolená proplacená nebo vybrána by se sice mělo odvíjet o preferenci zaměstnance, ale nakonec je rozhodnutí vždy v kompetenci zaměstnavatele, který může přihlížet například k provozním důvodům. Zbylá dovolená musí být však vždy buď vybrána, nebo proplacena. Podobná dotaz z dovolené před ukončením pracovního poměru naleznete zde https://www.vasenaroky.cz/poradna/proplaceni-dovolene?t=dovolena