Stát: Nemocenská a hlášení na Úřad práce

Úřad práce

Asi jsme si nerozumněli. Ptal jsem se, když skončím pracovním poměr ze zdravotních důvodů a budu v pracovní neschopnosti, zda-li mohu pokračovat v pracovní neschopnosti a musím, nebo nemusím se v této pracovní neschopnosti hlásit na Úřadu práce, anebo se mohu hlásit na Úřadu práce, až po ukončení pracovní neschopnosti? Děkuji. Voldřich

Vážený p. Voldřichu,

pracovní neschopnost trvá i po skončení prac. poměru, pokud jste do této neschopnosti nastoupil ještě během trvání prac. poměru, popř. 7 dní po jeho skončení. Na úřad práce se hlásíte až po skončení prac. neschopnosti, dříve se ani registrovat nelze.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Stát