Pracovněprávní nároky: Nemocenská a výpověď při práci v Německu

Ukončení pracovního poměru

prosím mám dotaz,syn pracuje"neboli pracoval" pod agenturou v německu 13.12.2016 šel marodit s chřipkou,sice nechtěl, ale posílal ho sám mistr k lékaři, že vypadá hrozně tak, šel a začal marodit, neschopenku zaslal do agentury, ale dnes 15.12.2016 jsme našli ve schránce obálku bez známky s výpovědí a s lístkem ručně napsaný, že nebyl 13.12.doma což, nemohl být když byl u lékaře a jel si vyzvednout léky,tak že dostal k tomu to datumu výpověd 13.12.2016 a ted nevíme, co dělat, může někdo poradit zda bude mít neschopenku zaplacenou ?zatím ji ukončenou nemá, ale neví co dělat, moc děkuji předem za jakoukoli odpověd ludmila

Dobrý den,

v tomto případě, je důležitých více faktorů, které mi ovšem z Vašeho popisu nejsou známy. Pokud myslíte slovy „pracoval pod agenturou v Německu“, to, že bylo Německo výkonem práce a agentura byla česká, pak je rozhodující, co má v pracovní smlouvě. Aby došlo k okamžitému zrušení pracovního poměru, musí být splněny zákonem stanovené náležitosti. Pokud by se tedy jednalo o pracovní poměr podléhající platnému právu v České republice, a výpověď by byla platná, byly by důležité výpovědní důvody. Ale u výpovědi podané zaměstnavatelem se dle Zákoníku práce ochranná doba nezapočítává do výpovědní doby, pokud by měla výpovědní doba uplynout v ochranné době. Pokud se ovšem jedná o Německou agenturu a smlouva Vašeho syna se řídí platným právem Německa, je nutné zjistit platné právo v Německu. Tak či tak, je rozhodující co měl Váš syn v pracovní smlouvě.