Pracovněprávní nároky: Nemocenská hned po škole

Nemocenská

Dobrý den, mám takový dotaz. Syn je na pracovním úřadě a nemá nárok na podporu, protože teprve dokončil školu. Chtěla jsem se zeptat, když by měl nemocenskou, jestli by ji měl placenou, když mu ji nemají z čeho vypočítat. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

aby osoba mohla pobírat nemocenskou, musí být účastna nemocenského pojištění. Nemocenského pojištění jsou účastni zaměstnanci a dobrovolně zaměstnavatelé. Pokud tedy Váš syn nepracuje, nemá nárok na nemocenskou.