Pracovněprávní nároky: Nemocenská po okamžitém zrušení prac. poměru

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, včera mi bylo předáno zrušení pracovního poměru ve zkušební době, zástupci firmy přijeli v dopoledních hodinách ke mně domů. Já jsem se necítil zdráv, chtěl jsem jít ten den k lékaři, ale ten měl včera ordinační hodiny až od 13.oo, takže jsem lékaře navštívil až po obdržení okamžitého zrušení, které jsem převzal dopoledne. Ukončení prac. poměru mám tedy 20.7., ale nemocenskou mám také od 20.7., mám nárok na zneplatnění zrušení prac. poměru, i když jsem byl u lékaře až po převzetí dokumentu o ukončení prac. poměru. Děkuji za odpověď

Vážený pane,

v případě, že pracovní neschopnost vznikla až po doručení oznámení o zrušení pracovního poměru, je toto zrušení platné a nelze se proti němu odvolat.

S pozdravem, Vaše nároky.cz