Pracovněprávní nároky: Nemocenská po skončení doby určité

Nemocenská

Dobry den jsem v PN mam smlouvu na dobu urcitou ,ktera mi konci a nebude prodlouzena !.neschopenka ale pokracuje jak to je se,zdravotnim pojistenim po dobu PN.mam to nekam hlasit ,ze uz vlastne nejsem zamestnana ale stale marodim ? Dekuji

Dobrý den,

pracovní neschopnost nemá vliv na skončení pracovního poměru. Určitě není od věci se ujistit u Vaší zdravotní pojišťovny, že je za Vás hrazeno zdravotní pojištění. V případě, kdyby to tak nebylo, musíte buď zdravotní pojištění hradit sama, nebo pracovní neschopnost ukončit a nastoupit na Úřad práce, kde za Vás bude pojištění hradit stát.