Pracovněprávní nároky: Nemocenská po výpovědi

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den chtěla jsem se zeptat dne 30.11.2016.jsem dostala od zaměstnavatele výpověď z práce dohodou.Dne 1.12 2016 jsem dostala virozu a tím pádem nemocenskou-Manžel odvezl nemocenskou zaměstnavateli, který se mu vysmál, že nemocenskou u něj uplatňovat nemůžu a zároveň se nemůžu zaregistrovat na Ú.P.. PN budu pravděpodobně mít 10-14 dní . Chtěla jsem se zeptat co potom?A zda vůbec mi někdo nemocenskou vyplatí . Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Jelikož slovní spojení výpověď dohodou bohužel neexistuje (i když jej mnoho zaměstnavatelů používá), bohužel Vám nejsme schopni zcela poradit, protože neznáme přesně Vaši situaci. Pomoci by Vám ale mohly následující odpověď: Nemocenká ve výpovědní lhůtě

Pokud jste však se zaměstnavatelem podepsala dohodu (nebyla Vám dána výpověď), mohl Váš pracovní poměr klidně skončit k 1.12. V takovém případě by skutečně zaměstnavatel za PN nebyl odpovědný. Bohužel však nemůžeme podrobněji poradit, protože neznáme bližší informace.