Stát: Nemocenská při evidenci na ÚP

Úřad práce

Manžel je evidován na pracovním úřadu a již nepobírá dávky. Minulý týden byl hospitalizován s infarktem - má neschopenku. Chtěla bych se zeptat , zda má nárok na nemocenskou. Případně kam se obrátit. Děkuji za odpověď

Vážená paní,

začne-li pracovní neschopnost v době evidence na ÚP, tak na nemocenskou nárok nevzniká. Nárok vzniká jen v případě, kdy pracovní neschopnost vznikne ještě v ochranné době 7mi dnů od ukončení zaměstnání.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Stát