Pracovněprávní nároky: Nemocenská při těhotenství

Nemocenská

jsem nyní 2 měsíce těhotná, měla jsem roční prac. poměr na dobu určitou tzn. do 30.11.2017. Zaměsnavatel mi neprodloužil smlouvu díky tomuto stavu. Mohu jít na nemocenskou a na jak dlouho? děkuji za odpověď vondráčková

Vážená paní Vondráčková,

pracovní poměr skončí bez ohledu na Vaše těhotenství ke sjednanému datu, tedy k 30. 11. 2017. Co se týče nástupu na pracovní neschopnost, je tento možný nejpozději 7 dní po skončení pracovního poměru.

Při nástupu po ukončení pracovního poměru je potřeba počítat s tím, že prvních 14 dní nebude proplacených a budete nucena si sama zaplatit zdravotní a sociální pojištění. Od 15. dne Vám nemocenskou proplatí Správa sociálního zabezpečení, lístky na peníze budete zasílat svému bývalému zaměstnavateli.