Pracovněprávní nároky: Nemocenská při ukončení pracovního poměru

Nemocenská Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, 31.10.2016 mě končil pracovní poměr pro nadbytečnost a ten den jsem nastoupila na nemocenskou. Na které stále. Dostanu od zaměstnavatele náhradu mzdy (3 – 14 den)? Nebo az od 15. dne ČSSZ ? Předem Vám děkuji za odpověď. S pozdravem Vlasta G.

Pěkný den,

ve Vašem případě, byste měla dostat 3- 14 den náhradu v pracovní neschopnosti od zaměstnavatele, protože se právě na tuto situaci vztahuje §53 odstavec 2 Zákoníku práce, který říká, že pokud je dána výpověď zaměstnavatelem tak, že by výpovědní doba měla uplynout v ochranné době, ochranná doba se do výpovědní doby nezapočítává. Pokud tedy byl den, kdy vám začala pracovní neschopnost, ač posledním dnem výpovědní doby, dnem, kdy ještě trval Váš pracovní poměr, máte nárok na plnění ze strany zaměstnavatele.