Pracovněprávní nároky: Nemocenská při výpovědi

Nemocenská

Dobrý den, dostala jsem výpoved' 9.11.2017 od agentury práce a šla jsem marodit 20.11.02017 mám nárok na nemocenskou když je stanovená ochrana lhůta 7 dnů od výpovědi? Přesněji zda se tam započítává i sobota,neděle ,svátek. Nebo jen pracovní dny?Děkuji

Dobrý den,

odpověď na Vaši otázku se nalézá v § 15 zákona o nemocenském pojištění v aktuálním znění, ve kterém se píše: „Nemocenské náleží též, jestliže ke vzniku dočasné pracovní neschopnosti (§ 57) nebo k nařízení karantény (§

105) došlo po zániku pojištění v ochranné lhůtě. Ochranná lhůta činí 7 kalendářních dnů ode dne zániku pojištění (ve Vašem případě pracovního vztahu); pokud však pojištění trvalo kratší dobu, činí ochranná lhůta jen tolik kalendářních dnů, kolik dnů pojištění trvalo.“ Do ochranné doby se tedy počítají dny všechny, tj. soboty, neděle i státem uznané svátky.

S pozdravem

Vašenároky.cz