Pracovněprávní nároky: Nemocenská ve výpovědní lhůtě

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, mám smlouvu na dobu neurčitou, chtěla bych podat výpověď na konci tohoto měsíce. Určitě mě mistrová nepustí hned, takže budu muset podepsat dvouměsíční výpověď. Chtěla bych prosím poradit, když podám výpověď a následně bych zůstala na nemocenské, jaký bude postup? Bude mi v době nemocenské dál běžet ta dvouměsíční výpověď ? A co kdybych marodila déle, než ty dva měsíce? Moc děkuji za odpověď

Dobrý den, pokud budete v době výpovědní lhůty na nemocenské, bude Vám výpovědní doba běžet dále a pracovní poměr Vám bude ukončen ve stanoveném termínu. Nemocenská výpovědní dobu neprodlužuje.