Pracovněprávní nároky: Nemocenská ve výpovědní lhůtě

Výpovědní lhůta

Dobrý den, když dá zaměstnanec výpověď a běží výpovědní lhůta, jak je to v tomto případě s nemocenskou? Platí stejná pravidla jako u výpovědi dané zaměstnavatelem, tedy stop výpovědní doby při nástupu na nemocenskou a pokračování po ukončení nemocenské? Nebo jsou tam i jiné možnosti? Pokud jsou i jiné možnosti, prosím uveďte jak by to bylo např. výpověď leden 2017 - výpovědní doba do 31.3.2017 - nemocenská 5.3.17 -29.3.17. A nebo vše stejně jen konec nemocenské 10.4.2017. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den

Dobrý den,

jestliže dá výpověď zaměstnanec, výpovědní doba se neprodlužuje o dobu v pracovní neschopnosti. Výpovědní doba tedy může skončit i v ochranné době (v pracovní neschopnosti). Ve Vámi uvedeném případě by tedy výpovědní doba skončila 31. 3. 2017. Zároveň dodávám, že v případě výpovědi dané zaměstnavatelem se výpovědní doba prodlužuje pouze v případě, že by výpovědní doba měla uplynout v ochranné době (pokud zaměstnanec neoznámí zaměstnavateli, že na takovém prodloužení netrvá). Jestliže tedy ochranná doba skončí ještě před výpovědní dobou, tato výpovědní doba se také neprodlužuje.