Ostatní: Nemocenská z úřadu práce a výpočet renty

Úřad práce

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,propustily mě ze zaměstnání ve skušební době a musím se nahlásit na úřad práce,mám pracovní omezení a doktor mě posílá dál na vyšetření,jak to potom chodí s nemocenskou na úřadu práce a sčeho mě teda budou vypočítávat rentu?předem děkuji za odpověd.s pozdravem Lucie Martínková

Dobrý den,

pokud máte uznanou nemoc z povolání a náleží Vám renta, a nastoupíte na Úřad práce, bude se renta vypočítávat podle průměrného výdělku, který jste dosahovala v posledním zaměstnání, od kterého se odečte případný invalidní důchod a tzv. fiktivní výdělek, který je ve výši minimální mzdy, tedy 11 000 Kč.

Pokud máte uznanou pracovní neschopnost, budete posílat tzv. lístek na peníze bývalému zaměstnavateli, nicméně v době pracovní neschopnosti se nemůžete nahlásit na Úřad práce.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní