Pracovněprávní nároky: Nemocenské dávky po skončení doby určité

Nemocenské dávky

Dobrý den, měla jsem smlouvu na dobu určitou do 28.2.2017, nemocenskou jsem nastoupila 27.2.2017, můj bývalý zaměstnavatel mi napsal, že nemám nárok na nemocenské dávky po dobu prvních 15 dnů, mám prý nárok jen na dávky od 15.dne od OSSZ, je to takto správně? Děkuji za odpověď. Brychová

Dobrý den,

jelikož pracovní neschopnost nemá vliv na ukončení pracovního poměru na dobu určitou, byl pracovní poměr skutečně ukončen k 28. 2. 2017. První tři dny pracovní neschopnosti jsou bez náhrady od zaměstnavatele, tudíž je postup zaměstnavatele v souladu se zákonem.