Pracovněprávní nároky: Nemocenské dávky při smlouvě na dobu určitou

Nemocenské dávky

Chtela jsem se jeste zeptat mam pracovni smlouvu do konce roku,jak to bude s nemocenskou pokud mi zamestnavatel sml.neprodlouzi po novem roce?

Dobrý den,

pokud jste začala pobírat nemocenské dávky již před skončením pracovního poměru, budou Vám vypláceny dále, jelikož od 15.dne je platí správa sociálního zabezpečení. Avšak při smlouvě na dobu určitou nevzniká nárok na 7 denní ochrannou dobu, kdy ještě může zaměstnanec požádat o nemocenskou.