Pracovněprávní nároky: Nemocenské dávky ve zkušební lhůtě

Nemocenské dávky

Dobrý den, mohla bych se Vás zeptat na vyplácení nemocenské dávky při ukončení pracovního poměru ve zkušební lhůtě. Např. když se se zaměstnankyní dohodneme na ukončení PP ve zkušební lhůtě, třeba 28.4. a ona následně přinese nemocenskou od 28.4. či dříve jak dlouho bude zaměstnavatel vyplácet nemocenskou,? a druhý případ pokud ukončíme 28.4. ve zkušební lhůtě, do kolika dní může u zaměstnavatele uplatnit nemocenské? Děkuji Dvořáková

Dobrý den,

pokud bude pracovní poměr okamžitě zrušen ve zkušební době, či dohodou, zaměstnavatel nemá povinnost nadále vyplácet náhradu mzdy, která se vyplácí od 3 do 14 dne pracovní neschopnosti. Okamžitě zrušit pracovní poměr ve zkušební době může zaměstnavatel po 14 dnech trvání pracovní neschopnosti. Nemocenské dávky od SSZ jsou, pokud pracovní neschopnost začala za trvání zaměstnání, vypláceny do skončení pracovní neschopnosti.