Pracovněprávní nároky: Nemohu dál vykonávat dosavadní práci

Nárok na odstupné

1.od lékařky jsem obdržel zprávu pro zaměstnavatele,, kde je uvedeno, že nemohu nadále vykonávat dosavadní pracovní pozici(noční směny) Majitel firmy nadále přiděluje noční směny! 2.Během 3.dnů 3x upravuje rozpis směn,kde lidově řečeno zaplácne semnou každou chybějicí díru,takže si nemohu naplánovat svůj volný čas a ani neoznámí změnu.Chci se zeptat jestli mohu podat výpověd a mám nárok na odstupné.Pracuji u firmy již přes 20 let a nerad bych o něco přišel. děkuji za odpověď Kyselý

Dobrý den,

zaměstnanec může dát zaměstnavateli výpověď z jakéhokoli důvodu nebo bez uvedení důvodu. V případě, kdy rozváže pracovní poměr zaměstnanec výpovědí, tak nemá ze zákona právo na odstupné.