Pracovněprávní nároky: Nemohu nastoupit do práce po podepsání pracovní smlouvy

Pracovní smlouva

Dobrý den, sepsala jsem pracovní smlouvy s nástupem za měsíc, a sice k 1.7.2018. Měsíc před nástupem zjišťuji, že ze závažných důvodů (úraz v rodině) nemohu nastoupit. Jakým způsobem lze již dopředu uzavřenou pracovní smlouvu zrušit? Chtěla bych být férová vůči zaměstnavateli a neřešit to tak, že nastoupím 1.7. a hned dám výpověď. Děkuji.

Dobrý den,

dle našeho názoru by bylo nejvhodnější spojit se se zaměstnavatelem a to co nejdříve. Nejvhodnější bude zaměstnavatele o vašem úmyslu nenastoupit informovat a dohodnout se s ním na řešení. Variant řešení je celá řada.

S pozdravem,