Pracovněprávní nároky: Nemohu vykonávat práci pro bolesti

Přeřazení na jinou pracovní pozici

Dobry den prosim o radu mam ID 1stupen. Podle zpravy zavodniho lekare me preradily na jinou praci dle posudku kterou muzu vykonavat. Bohuzel pres bolesti nevydrzim na jednom miste a jinou nemaji bylo mi receno jedine dat vypoved.Prosim jak ma znit nebo jaky druh vypovedi mam dat. Dekuji

Dobrý den,

pokud dle lékařského posudku máte být schopen práci vykonávat a domníváte se, že lékařský posudek není vypracován řádně, můžete do 10 dnů podat návrh na jeho přezkoumání lékaři, který posudek vydal. K Vašemu dotazu ohledně výpovědi platí následující – zaměstnanec může podat kdykoliv výpověď i bez uvedení důvodu. Nebude mu však příslušet odstupné.