Pracovněprávní nároky: Nemožnost vykonávat práci ze zdravotních důvodů

Ukončení pracovního poměru

Mám smlouvu do konce roku(tuto smlouvu mi prodloužili v prosinci 2016 i když jsem byla na nemocenské(. bohužel ze zdravotních důvodů nemohu práci dále vykonávat. Podpůrčí doba(nemocenská) mi končí v květnu. Jsem invalidní, lehčí práci kterou bych zvládla mi nemohou nabídnout, jakou výpověď mám mít abych si neuškodila? Nárok na odstupné? Jaký paragraf? Ve smlouvě nemám napsanou úlevu, ale daně a příspěvky od státu na mě nárokují. Děkuji Marková

Dobrý den,

pokud nemůžete práci déle vykonávat ze zdravotních důvodů, které ale nevznikly v souvislosti s výkonem práce (pracovní úraz či nemoc z povolání), a zaměstnavatel Vás nemůže převést na vhodnou pracovní pozici, může Vám dát výpověď podle § 52 písm. e, nebo můžete uzavřít dohodu o rozvázání pracovního poměru. V takovémto případě Vám odstupné nepřísluší.